Nowa niższa cena regeneracji filtrów cząstek stałych !!!

po więcej szczegółów zapraszamy do zakładki Oferta - Klienci Indywidualni.

po więcej szczegółów zapraszamy do zakładki Oferta - Klienci Indywidualni.

Profesjonalnie i z gwarancja czyścimy wszystkie filtry cząstek stałych

> najwyższej jakości polska technologia
> 24 miesiące gwarancji*
> udokumentowany wynik regeneracji

*szczegóły w zakładce Metoda Czyszczenia.

> najwyższej jakości polska technologia
> 24 miesiące gwarancji*
> udokumentowany wynik regeneracji

*szczegóły w zakładce Metoda Czyszczenia.

Zregeneruj swój filtr DPF, a

> zaoszczędzisz na mandatach za jego usunięcie
> pojazd bez problemu przejdzie badanie techniczne
> nie stracisz homologacji
> będziesz eco (nasze urządzenie jest w 100% ekologiczne)

> zaoszczędzisz na mandatach za jego usunięcie
> pojazd bez problemu przejdzie badanie techniczne
> nie stracisz homologacji
> będziesz eco (nasze urządzenie jest w 100% ekologiczne)

Regeneracja i czyszczenie filtra cząstek stałych DPF / FAP Grodzisk Mazowiecki


Zapraszamy klientów z Grodziska Mazowieckiego i okolic.Regenerujemy i czyścimy wszystkie filtry cząstek stałych oraz katalizatory do samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych

 • wykonana przez nas usługa nie powoduje utraty homologacji

 • współpracujemy z warsztatami i ASO

 • obsługujemy klientów z Polski i Europy

 • nasz proces nie powoduje obciążeń mechanicznych oraz termicznych silnika i układu wydechowego


Klientów z miasta Grodzisk Mazowiecki zapraszamy osobiście lub można wysłać filtr DPF / FAP do regeneracji kurierem. Nasz kuriera bezpłatnie przywiezie wyczyszczony i zregenerowany filtr cząstek stałych.

wyczyszczony filtr DPF

Dlaczego warto zlecić nam regenerację filtra cząstek stałych?

 • regeneracja jest tańsza od kupna nowego filtra,

 • oferujemy transport w cenie na terenie Polski,

 • realizacja zlecenia nawet w 24h,

 • brak potrzeby wymiany oleju silnikowego po procesie czyszczenia/regeneracji,

 • brak zagrożenia ukarania mandatem w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy klientów indywidualnych z Grodziska Mazowieckiego oraz warsztaty samochodowe z Grodziska.
Współpracujemy z warsztatami i ASO, obsługujemy klientów z Polski i Europy.

SZYBKI KONTAKT DLA KLIENTÓW Z GRODZISKA MAZOWIECKIEGO I OKOLIC

+48 506 147 417
+48 500 206 264
Email: biuro@dpf-rogowski.plUsługaOpisCena
Czyszczenie/regeneracja DPF/FAP samochody osobowe/dostawczeCena nie zawiera kosztów montażu oraz demontażu filtra449,00
Czyszczenie/regeneracja DPF/FAP samochody ciężaroweCena nie zawiera kosztów montażu oraz demontażu filtra1600,00
Wszystkie podane ceny są cenami brutto
Informacje dodatkowe


Co to jest filtr cząstek stałych (filtr DPF / FAP)

Filtr cząstek stałych (ang. diesel particulate filter, DPF lub gasoline particulate filter, GPF; fr. filtre à particules, FAP) to filtr montowany w układach wydechowych silników wysokoprężnych i benzynowych, którego zadaniem jest wyłapywanie i redukowanie rakotwórczych cząsteczek sadzy zawartych w spalinach.

Puszka, w której znajduje się DPF, wykonana jest zwykle z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Wewnątrz niej jest ceramiczny korpus filtra. Wnętrze korpusu to bardzo zagęszczone kanały, ustawione równolegle względem siebie, tworzące siatkę. Kanały są zamknięte z jednej strony, naprzemiennie od strony dolotowej i wylotowej. Dzięki temu spaliny są zmuszone do przebijania się przez ścianki kanałów wlotowych, by przedostać się do wylotowych, zostawiając na ściankach cząstki sadzy.

Filtry cząstek stałych spełniają dwie zasadnicze funkcje. Pierwszą jest zatrzymywanie cząstek stałych wydobywających się z silnika, a drugą ich wypalanie wewnątrz filtra. Dzięki wypalaniu cząstek filtr ma znacznie dłuższą trwałość, niż gdyby ten proces nie zachodził.

Dlaczego filtr cząstek stałych sie zapycha?

Cząstki stałe w filtrach DPF składają się z sadzy i popiołów. Sadza jest usuwana w okresowym procesie regeneracji filtra podczas jazdy, lecz popiołów ten proces nie usuwa. Z czasem w wyniku nagromadzenia się popiołów w kanałach wkładu, dochodzi do permanentnego zatkania filtra DPF. W niektórych przypadkach, nagromadzenie popiołu jest tak silne, że powoduje utworzenie zbitej masy z popiołu w centralnej części filtra, co blokuje przepływ także przez pozostałe kanały. Popiół z definicji jest niepalny i nie da się go przetworzyć przez zjawiska termiczne. Popiół musi zostać usunięty z filtra DPF za pomocą specjalistycznej procedury czyszczenia po wcześniejszym demontażu filtra DPF z pojazdu. Nagromadzenie popiołu jest główną przyczyną przedwczesnej awarii filtra DPF i jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na trwałość filtra. Akumulacja popiołu i sadzy ogranicza przepływ spalin, zwiększa przeciwciśnienie i utrudnia silnikowi pracę. Może to mieć wpływ na moc silnika, a także zużycie paliwa. Gdy filtr jest zatkany, opcje takie jak wymuszona regeneracja lub dodatki chemiczne usuną jedynie część sadzy, ale popiół pozostawią nietknięty. Jeżeli w filtrze występuje duża obecność popiołów, próby doraźnego czyszczenia lub wypalenia w najlepszym przypadku dadzą krótko-terminowy efekt. Filtr cząstek stałych można przywrócić do stanu niemal zupełnie nowego poprzez dokładne czyszczenie, usuwając zarówno sadzę, jak i popiół, a także poprzez usunięcie ewentualnego zanieczyszczenia olejem silnikowym.

Jakie są objawy zapchanego filtra DPF / FAP?

Objawem zapchania filtra może być spadek mocy lub przejście silnika w tryb awaryjny. Najczęściej na desce rozdzielczej zapala się kontrolka oznajmująca o jego przepełnieniu sadzą. Najczęstsze objawy zapchanego filtra cząstek stałych to:

 • odczuwalny spadek mocy silnika
 • lampka ostrzegawcza DPF na desce rozdzielczej
 • tryb awaryjny
 • wykonywanie częstych prób regeneracji DPF podczas jazdy
 • brak wypalenia filtra zakończonego sukcesem
 • zapach niespalonego paliwa
 • wyższy stan oleju silnikowego
 • zwiększone zużycie paliwa
 • błędy w pamięci sterownika silnika dotyczące: zbyt dużej obecności sadzy w filtrze DPF, zbyt dużej liczby nieudanych prób wypalenia filtra DPF, zbyt dużego przebiegu od ostatniego wypalenia filtra, za wysokiego ciśnienia różnicowego przed i za filtrem DPF itp.

Jeżeli doświadczasz któregoś z powyższych symptomów, najprawdopodobniej Twój filtr DPF jest zatkany.

Co zrobić gdy filtr DPF / FAP jest zapchany?

Na rynku dostępnych jest wiele opcji usprawnienia filtra cząstek stałych z różnym efektem końcowym.

Wymuszona regeneracja filtra DPF na pojeździe, czyli rozwiązanie tymczasowe, które może usunąć sadzę, ale nie popiół.

Preparaty czyszczące na pojeździe po aplikacji w odpowiedni sposób mogą ułatwić oczyszczenie filtra z sadzy, lecz nie usuną popiołu. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, których zastosowanie w żaden sposób nie przekłada się na poprawę stanu filtra. Płyny czyszczące mogą przynieść efekt odwrotny do zamierzonego poprzez przemieszczenie się popiołu w głąb filtra DPF blokując go jeszcze bardziej.

Usunięcie filtra DPF może doprowadzić do uszkodzenia turbosprężarki z racji braku nadciśnienia od strony wydechu. Takie rozwiązanie zatruwa środowisko naturalne, samochód może nie przejść przeglądu technicznego, a kierowca może dostać mandat wraz z zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Wymiana DPF na nowy to rozwiązanie pewne, lecz bardzo kosztowne. Koszt nowego filtra to kilka lub nawet kilkanaście tysięcy zł w zależności od marki samochodu.

Wypalenie filtra DPF na pojeździe lub po jego demontażu może usunąć jedynie sadzę, nie mając wpływu na zawartość popiołu we wkładzie filtra DPF. Popiół jest substancją powstałą po procesie spalania, zatem nie da się go bardziej wypalić.

Czyszczenie wodne filtra DPF po jego demontażu z pojazdu to najlepsza metoda usprawnienia zatkanego filtra cząstek stałych i przywrócenia jego parametrów. Przy tej metodzie usunięciu podlega sadza, popiół oraz inne zabrudzenia filtra jak np. olej silnikowy w przypadku uszkodzonej turbosprężarki.

W wyniku zastosowania hydrodynamicznej metody regeneracji jesteśmy w stanie przywrócić filtr DPF/FAP/katalizator do pełnej sprawności:

 • usuwamy sadzę i popioły ~99%,
 • usuwamy cząstki PM10, osady z oleju oraz ceru.
Oferowany przez nas proces regeneracji w ~99% przywraca pierwotną sprawność filtra cząstek stałych. Dodatkowym atutem tej metody jest brak obciążeń mechanicznych oraz termicznych silnika i układu wydechowego w procesie regeneracji oraz brak ingerencji mechanicznej w strukturę filtra/katalizatora. Wysoka skuteczność naszej metody nie powoduje utraty homologacji.

Dlaczego my?

Regenerujemy/czyścimy wszystkie filtry cząstek stałych oraz katalizatory do samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych. Wykonana przez nas usługa nie powoduje utraty homologacji. Gwarantujemy ~99% pierwotnej sprawności filtra cząstek stałych/katalizatora. Nasz proces nie powoduje obciążeń mechanicznych oraz termicznych silnika i układu wydechowego:

 • usuwamy sadze i popioły w ~99%,
 • udzielamy 24* miesięcznej gwarancji.


Dlaczego warto?

 • regeneracja jest tańsza od kupna nowego filtra,
 • oferujemy transport w cenie na terenie Polski,
 • realizacja zlecenia nawet w 24h,
 • brak potrzeby wymiany oleju silnikowego po procesie czyszczenia/regeneracji,
 • brak zagrożenia ukarania mandatem w Polsce i za granicą.
Zapraszamy do kontaktu i współpracy klientów indywidualnych oraz warsztaty samochodowe. Współpracujemy z warsztatami i ASO, obsługujemy klientów z Polski i Europy.

SZYBKI KONTAKT

+48 506 147 417
+48 500 206 264
Email: biuro@dpf-rogowski.pl